Vai jūs zināt, ka jau samērā jaunam cilvēkam 30 gadu vecumā sāk kristies estrogēnu, testosterona līmenis, samazinās kaulu blīvums, pazeminās stresnoturība, pavājinās muskuļu šķiedras?
Tuvojoties 35 gadiem, lielai daļai cilvēku sākas "dermopauze" - ādas tonusa zudums, ko izsauc kolagēna palēnināta veidošanās.
40 gadu vecumā vairums izjūt sirds un asinsvadu sistēmas darbības pasliktināšanos, paaugstinās kuņģa sulas skābums, sāk veidoties žultsakmeņi, pasliktinās toksīnu filtrācija. Pamazām pavājinās uzmanība, pasliktinās atmiņa.
45 gadu vecumā palēninās smadzeņu viļņu ātrums, paaugstinās uzņēmība pret infekcijām un pazeminās urīnpūšļa tonuss.
Sagaidot 50 gadu jubileju, lielākā daļa cilvēku spiesti atzīt, ka zudusi seksuālā tieksme, savukārt speciālisti konstatē plaušu elastības pasliktināšanos un funkciju pazemināšanos.
No 60 gadu vecuma arvien biežākas ir krasas garastāvokļa maiņas, sāk mocīt nepamatots nemiers.
70 gados vienu slimību nomaina cita, un tad pienāk beigas.
Vai tiešām cilvēka dzīvei jārit pēc tāda skumja scenārija?
Anti-aging medicīnas speciālisti ir pārliecināti, ka nē. Pretnovecošanas medicīna (Anti-aging medicīna) - tā ir jebkura terapijas veida izmantošana, kas ļauj iepriekš atklāt, novērst, izārstēt vai pat pavērst atpakaļ vecuma disfunkcijas un slimības un tādējādi uzlabot dzīves kvalitāti un pagarināt tās ilgumu.
Šodien visā pasaulē jau miljoniem pacientu, kas izmantojuši pretnovecošanas medicīnas izstrādnes, jūtas un izskatās par 10-30 gadiem jaunāki nekā tā paša gadagājuma cilvēki, kas nelieto anti-aging līdzekļus.