Botulīna toksīna injekcijas ir vispopulārākā injekciju metode estētiskajā medicīnā. Šīs injekcijas, galvenokārt, tiek atzīmētas ar spēju samazināt sejas grumbu parādīšanos. Botulīna toksīns rada muskuļu atslābināšanos un izlīdzina radušās grumbas. Ar botulīna toksīnu iespējams likvidēt mīmiskas krunciņas starp uzacīm, ap acīm, pieres rajonā, degunam un ap muti. To lieto arī tādu slimību ārstēšanai kā dzemdes kakla distonija, pārmērīga svīšana (hiperhidroze), hiperaktīvs urīnpūslis, hroniskas migrēnas ārstēšanai u.c.
Botulīna toksīna injekcija ir praktiski nesāpīga. Bloķējošais efekts iestājas 3-4 dienu laikā un saglabājas no 3 līdz 6 mēnešiem.
Darbības laiks atkarīgs no vairākiem faktoriem:
- pacienta vecuma,
- ādas stāvokļa,
- zonu, kur injicē preparātu.
Lai efekts būtu noturīgs un saglabātos ilgāk, rekomendēju 2 nedēļu laikā izvairīties no pirts, alkohola lietošanas, tiešas saules staru iedarbības, solārija apmeklēšanas.
Kad nevajadzētu veikt Botox injekcijas?
Botox injekcijas ir salīdzinoši drošas. Tomēr jums nevajadzētu saņemt šo ārstēšanu, ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai jums ir neiromuskulāra slimība, noslīdējuši plakstiņi (ptoze), vāji sejas muskuļi.
Vairāk par procedūru ŠEIT
Atstāt komentāru